Spiediena katls (Instant Pot) Basmati rīsi

2
Spiediena katls (Instant Pot) Basmati rīsi

Citu dienu, eksperimentējot ar zem spiediena vārītiem rīsiem, ko baudīt ar savu neseno Simple Saag recepti, man šķita, ka jau sen vajadzēja apspriest balto rīsu priekšrocības manā uzturā. Parasti es to pieminu katru gadu vai divus, un esmu tam pieskārusies katrā savā grāmatā, taču vienmēr ir labi ik pa laikam atvērt diskusiju.

Rīsu izmantošana Paleo draudzīgā vietnē var šķist pretrunīga, jo lielākā daļa Paleo resursu iesaka izvairīties no graudiem. Pamatojums parasti ir tāds, ka graudi ir relatīvi jaunpienācēji cilvēces trīs miljonus gadu ilgajā vēsturē, jo lauksaimniecība izplatījās tikai neolīta laikmeta sākumā, aptuveni pirms 12 000 gadu. Taču vēsturnieki lēš, ka rīsu priekštecis pastāvēja pirms vairāk nekā 130 miljoniem gadu (ziniet, apmēram 127 miljonus gadu pirms cilvēku parādīšanās). Tas ir tik vecs, ka līdzīgi celmi tika atrasti gan Āfrikā, gan Āzijā, kas liecina, ka tas bija apmēram pirms kontinentu pārvietošanās uz vietu, kur tie atrodas šodien.

Ir pierādījumi, ka savvaļas rīsus ēda aizvēsturiskās tautas, kad tie bija pieejami, un tos pirmo reizi pieradināja apmēram pirms 13 000 gadu, pirms paleolīta laikmeta beigām un pāris tūkstošus gadu pirms kviešu pieradināšanas. Tātad tas pastāv jau ilgu laiku, daudz ilgāk nekā daudzi citi ēdieni mūsu pusdienu šķīvjos, piemēram, tomāti, kas bija tikai Dienvidamerikā līdz aptuveni 600 gadiem un Andos tika audzēti tikai aptuveni 1000 gadus pirms tam. Es nevēlos tomātus, jo tie ir garšīgi, bet jūs saprotat manu domu: visā pasaulē tiem ir bijusi 1/12 no rīsu kulinārijas dzīves ilguma.

Vēl viens iemesls, lai izvairītos no graudiem, ir fakts, ka daudzi satur zemas kvalitātes toksīnus un pretuzturvielas, kas var traucēt gremošanas sistēmu. Baltajiem rīsiem ir viszemākā toksicitāte no visiem labības graudiem, un lielākā daļa to toksīnu atrodas brūnajos rīsos atrodamajās klijās. Kopīgas bažas rada tas, ka graudos ir fitīnskābe, kas saistās ar uztura minerālvielām, piemēram, cinku un dzelzi, padarot tos mazāk sagremojamus un, iespējams, izraisot mikroelementu deficītu. Kamēr brūnie rīsi satur ievērojamu daudzumu fitīnskābes (apmēram tikpat daudz kā pilngraudu maize), baltie rīsi satur daudz mazāk; patiesībā tajā ir mazāk fitīnskābes nekā daudzos pārtikas produktos, kas apstiprināti saskaņā ar parastajiem Paleo diētas standartiem, piemēram, kokosriekstu, avokado, valriekstu, mandeļu un spinātu. Visbeidzot, lielākā daļa toksīnu, kas paliek baltajos rīsos, tiek iznīcināti gatavošanas procesā. Šī iemesla dēļ es dodu priekšroku baltajiem rīsiem, nevis brūnajiem rīsiem (un tas arī garšo labāk). Man patīk par to domāt šādi: ņemiet vērā, ka daudzās tradicionālajās kultūrās rīsiem ir reputācija kā gremošanai droša pārtika, un tos bieži dod bērniem un vājiem, lai nodrošinātu drošas, sagremojamas kalorijas. Rīsi nav bagāti ar uzturvielām, tāpēc ieteicams tos pagatavot buljonā un ēst kā daļu no uzturvielām bagātas maltītes; mēs bieži papildinām savus rīsus furikakejapāņu rīsu garšviela, kas izgatavota no jūraszālēm.

Glikēmiskā slodze arī rada bažas, ēdot rīsus, un, manuprāt, mans draugs Pols Džeminets to lieliski apkopoja pirms vairākiem gadiem, šeit. Pārfrāzējot, balto rīsu GI nosaka vairāki faktori, tostarp tā veids (basmati ir labāks par vidējo), gatavošanas metode (vislabākā vārīšana) un citu pārtikas produktu klātbūtne, kas satur piena produktus (sviestu!), taukus. (gaļa!), šķiedra (dārzeņi!) vai skābes (vīns! raudzēti dārzeņi!). Tātad, lai gan glikēmiskais indekss uz papīra izskatās biedējošs, rīsus reti ēd vakuumā, bet gan kā daļu no pilnīgas maltītes.

Pēdējais satricinājuma punkts: tā ir taisnība, ka tāpat kā citi augu izcelsmes pārtikas produkti, rīsi absorbē neorganisko arsēnu, un ir daži diezgan biedējoši ziņojumi par arsēna saturu rīsu produktos. Pirmkārt, ir svarīgi atzīmēt, ka lielākā daļa rīsu produktu ar augstu arsēna saturu nāk no brūnajiem rīsiem, nevis no baltajiem rīsiem. Turklāt jūsu rīsu avots ir arī svarīgs; piemēram, lielākā daļa ASV audzēto rīsu ir no Teksasas, Arkanzasas vai Luiziānas, parasti uz bijušajiem kokvilnas laukiem. Šo lauku augsnē ir augsts arsēna līmenis, ko izraisa pesticīdu izmantošana, lai cīnītos pret žagariem, un šie rīsi absorbē šo arsēnu. Alternatīvi, Kalifornijā, Austrumāzijā un Dienvidāzijā audzētie rīsi parasti satur mazāk arsēna nekā rīsi, kas audzēti ASV dienvidos. Rīsu veids ietekmē arī arsēna saturu, jo basmati rīsi satur vismazāko arsēna daudzumu. Lai gan neorganiskā arsēna ietekme bieži tiek apstrīdēta, mēs pieturamies pie baltajiem rīsiem, kas audzēti Kalifornijā vai Āzijā (vai Eiropā, ja pērkat). risoto vai paeljas rīsi).

Labi, es ceru, ka esmu izdarījis savu viedokli, ka baltie rīsi nav nekāds plēsīgs frankenfood, no kura vajadzētu izvairīties par katru cenu. Ļaujiet man atstāt jums pēdējo piemēru: lielākā daļa cilvēku piekristu, ka maltīte ar sautētu vistu, tvaicētiem brokoļiem un nedaudz olīveļļas ir tehniski “veselīga” maltīte (lai gan tāda, kas man liktu pēc picas alkas). Tātad, kā šī maltīte būtu salīdzināma ar garšu, gandarījumu un uzturvielām, kas atrodamas šajā jūras velšu un desu paeljā, kas pagatavota no buljona, jūras veltēm, dārzeņu ķekara, un 1 1/2 tases balto rīsu, kas izkaisīti starp sešām porcijām? Lieta slēgta. Pagatavosim rīsus.

Spiediena katls (tūlītējs katls) Basmati rīsi (bez glutēna, ideāls veselīgs uzturs)

1 ēdamkarote gī
1/4 tējk ķimeņu sēklas
1 glāze baltie basmati rīsinoskalo, līdz ūdens kļūst dzidrs
1 glāze ūdens
1/4 tējk sāls
1 lauru lapa

1. Nospiediet pogu “Sautē” uz Instant Pot, pēc tam pievienojiet gī. Kad tas ir mirdzošs, pievienojiet ķimenes sēklas; grauzdējiet, līdz tie kļūst smaržīgi, apmēram 30 sekundes, pēc tam iemaisiet rīsus, ūdeni, sāli un lauru lapu.

2. Nosedziet un iestatiet Instant Pot uz “Manual”, augstu siltumu, uz 7 minūtēm. Kad rīsi ir beiguši gatavot, ļaujiet tiem 10 minūtes dabiski samazināt spiedienu, pēc tam pagrieziet pogu, lai piespiedu kārtā samazinātu atlikušo spiedienu.

3. Noņemiet vāku, ar dakšiņu samaisiet rīsus, pēc tam pasniedziet kopā ar gardu gaļu un dārzeņiem.

** Rīsi, kas vārīti rīsu/ūdens attiecībā 1:1, dos apmierinošu, al dente “kosumu”. Lai iegūtu mīkstākus rīsus, izmantojiet 1 1/2 tases ūdens uz 1 glāzi rīsu.

a